"تنور داغ"ورزش هرمزگان

گزارش کامل نخستین یادواره شهدای ورزشکار هرمزکان

در کشور اظهار کرد: گسترش ورزش های زورخانه ای و پهلوانی در کشور از موارد مورد تأکید وزری ورزش و جوانان می باشد که بر همین اساس از مهمترین برنامه های این وزارتخانه افزایش تعداد زورخانه از 350 باب به 650 می باشد که البته ضرورت افزایش آن به وجود یک زورخانه در هر شهرستان حس می شود که امیدواریم با حمایت های تمامی مسوولین کشوری شاهد تحقق این هدف باشیم.

رسولی نژاد در پایان با بیان اینکه مهمترین پیام شهدا همین بیداری کنونی در جوامع اسلامی می باشد، خاطرنشان کرذ:باید هز چه بیشتر به جایگاه شهدای ورزشکار توجه شود و امیدواریم در مراسمات بعدی شاهد حضور تعداد افراد بیشتری در اینچنین برنامه هایی برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان باشیم.

مرور زندگی شهیدان ورزشکار منبع مناسبی برای ترویج فرهنگ پهلوانی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان پاسداشت شهدای مرزدار خلیج فارس را اقدامی ستودنی دانست و عنوان کرد: ورزشکاران ایرانی با نام ائمه وارد میادین شده و با به زبان آوردن یاد و نام خدا شاهد افتخار آفرینیشان در میادین بین المللی هستیم.

گل محمد بامری با بیان اینکه مردم کشورمان با یاد شهدیان زندگی می کنند، اضافه کرد: در هر لحظه اگر حس شود که دفاع از مرزهای کشور در اولویت قرار دارد تمامی مردم به ویژه ورزشکاران میادین ورزش را ترک کرده و در سنگر میادین نبرد حضور خواهند یافت.

وی در پایان توجه به ورزش پهلوانی و مرور زندگی شهیدان ورزشکار را منبع مناسبی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و معرفت در جامعه ورزش کنونی عنوان کرد.

وظیفه مسوولان افشا کردن اقدامات بزرگ شهیدان است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: جامعه ورزش به خود می بالد که امروز شاهد تجلیل از مقام شامخ شهیدانی است که منش پهلوانی خود را از جامعه ورزش به گود میادین رزم بردند.

محمود آرامی افزود: جامعه ورزش تنها وظیفه اش توجه به ورزش در حوزه قهرمانی نمی باشد بلکه ورود به مسائل فرهنگی می تواند باعث افزایش روحیه پهلوانی و توسعه فرهنگ ورزشی همراه با احترام در جامعه شود.

وی با بیان اینکه کار شهیدان کتمان کردن و مسوولان و مردم افشا کردن اقدامات بزرگ شهیدان می باشد، اضافه کرد: برای نخستین بار جامعه ورزش اقدام به تجیلیل از یاد و خاطره شهیدانی کرد که به حق این مرز و بوم بسیار حق دارند.

آرامی در پایان گفت: وظیفه هز فردی در جامعه است تا با گرامی داشتن یاد و خاطره شهیدان اخلاق را وارد میادین ورزشی کرده و رسم معرفت و پهلوانی را مرود محوریت قرار دهد.

جایگاه ورزش زورخانه ای بیش از وجود یک زورخانه در هرمزگان است

امام جمعه موقت شهرستان بندرعباس با تقدیر از دستگاه ورزش و جوانان استان هرمزگان به واسطه برگزاری این مراسم، گفت: برگزای اینچنین یادواره ای بسیار ارزشمند بوده و موجب افزایش روحیه پهلوانی در جامعه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن فروزان نژاد افزود: حرکات باستانی کاران بر روی صحنه باعث شد تا همگان به یاد روزهای ابتدای انقلاب اسلامی و آغاز تحمیلی بیافتند زیرا در آن روزها همین ورزشکاران با روحیه پهلوانی خود از نمونه ترین رزمندگان عرصه نبرد حق علیه باطل بودند.

وی برکت اصلی نظام جمهوری اسلامی را خون شهیدان دانست و عنوان کرد:باید تمامی مسوولان حواسشان باشد تا لحظه ای در فعالیت هایشان از آرمان های شهیدان دور نشوند تا روح آن ها از پاسداشت ارزش هایی که برای آن جنگیدند در آرامش به سر ببرد.

فروزان نژاد با اشاره به عدم توجه به ورزش باستانی و پهلوانی در استان هرمزگان، اضافه کرد: متأسفانه جایگاه و ارزش ورزش پهلوانی و باستانی بیش از وجود یک زورخانه در استان هرمزگان می باشد و متعجبم چرا در هر شهرستان شاهد تأسیس یک زورخانه نیستیم.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته کلنگ ساخت دومین زورخانه استان به زمین زده شد،تصریح کرد: از مسوولان کشوری و استانی استدعا دارم تا هر چه زودتر به توسعه ورزش باستانی در استان هرمزگان رسیدگی شود.

امام جمعه موقت شهرستان بندرعباس در پایان داشتن ایمان به خداوند و تقویت آن و حمایت از مظلومین را مهمترین خصوصیت یک ورزشکار در نظام جمهوری اسلامی دانست.

به گزارش ایسنا، پس از قرائت میثاق نامه جامعه ورزش با شهیدان ورزشکار توسط یکی از اعضای خانواده شهید گوربندی، در این مراسم از شهیدان عبدالله مسیحی به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان بندرعباس، صفر غلامپور به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان رودان، محمد سلطانی به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان میناب، عبدالله قیسی به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان بستک، طیب قاسمپور به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان پارسیان، حمید بادافیان به نمایندگی از شهیدان ورزشکار شهرستان بندرلنگه و موسی اوجی زاده به نمایندگی از شهیدان ورزشکار جزیره هرمز تجلیل بعمل آمد.

همچنین کامبیز طارمی دارنده مدال برنز مسابقات جهانی دوومیدانی کم توانان ذهنی، مدال خود را نمایندگی از تمامی شهیدان ورزشکار استان هرمزگان به خانواده شهید دانشمند تقدیم کرد.

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 23:12  توسط یــــــــوسف ملـایـــی  |